Data wpisu: 2 cze 2013 W dziale: Bez kategorii | Ma 1 komentarz
DSC_0777

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w Warsztatach Ceramicznych

zorganizowanych w budynku Ekomarina, położonym nad przepięknym jeziorem Czos w Mrągowie.

Warsztaty kierujemy do wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z ceramiką, oraz tych których ceramika już zafascynowała.

Program warsztatów,  został skonstruowany tak, aby uczestnicy w teorii i praktyce opanowali techniki i metody lepienia ręcznego oraz techniki rzeźbiarskie. Przy pełnym uczestnictwie warsztaty przygotowują do samodzielnej pracy i organizacji w pracowni ceramicznej. Wykonane na zajęciach prace są własnością twórców.

Celem warsztatów jest rozwój kreatywności, budowanie poczucia własnej wartości,  wydobycie artystycznego potencjału, rozwój koordynacji psychoruchowej, integracja, relaks, doświadczanie alternatywnych form wypoczynku. W budynku znajduje się także Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach którego realizowane są przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej.

Czas trwania warsztatów zależy od wielkości grupy, wieku uczestników oraz realizowanych tematów. Zazwyczaj jest to dla dzieci 1 godzina zegarowa. W przypadku grup dorosłych – godziny zajęć do ustalenia.

Profil zajęć zmienia się w zależności od wieku oraz potrzeb uczestników. Popieramy i gorąco zachęcamy także do realizacji projektów indywidualnych. Maksymalna liczba uczestników na zajęciach to 15 osób.

Istnieje możliwość dzielenia klas – w czasie trwania zajęć ceramicznych pozostałe dzieci korzystają z placu zabaw, a w razie niesprzyjającej aury pogodowej, odbywają Edukację Ekologiczną wewnątrz budynku Ekomarina.

 

Zajęcia prowadzone będą w okresie letnim – od maja do końca września 2013 roku.

ORGANIZACJA WARSZTATÓW

Stworzyliśmy przyjazne miejsce wspomagające rozwój artystyczny. Zajęcia odbywają się pod nadzorem doświadczonych instruktorów, m.in. plastyk ceramik Mirelę Kazuś (www.bohoceramika.pl). Warsztaty prowadzone są w pomieszczeniach budynku „Ekomariny”.

 Budynek „Ekomariny” usytuowany jest nieopodal plaży nad J. Czos w Mrągowie, w sąsiedztwie kompleksu placu do zabaw, boiska do koszykówki, promenady oraz miejsca postojowego dla samochodów.

KOSZT WARSZTATÓW

Koszt warsztatów jest ustalany indywidualnie, w zależności od wielkości grupy oraz częstotliwości odbywanych zajęć.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

 

Tomasz Kotelon – instruktor

tel. 535 989 599

tomek.kotelon@gmail.com

Mirela Kazuś – instruktor

tel. 514 677 930

bohoceramika@wp.pl

Jedna odpowiedz dla Ekomarina – WARSZTATY CERAMICZNE

  1. Pauilo napisał:

    Ekomarina w obecnym kształcie to enkonmiczoa porażka a ten projekt Pana Walaska należało zrealizować. Byłby pewnie tańszy le z pewnością wielokrotnie bardziej praktyczny z szansą na całoroczne działanie. No cf3ż Polacy uczą się na błędach ale w Giżycku chyba nie są zbyt pilnymi uczniami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>