Data wpisu: 7 gru 2012 W dziale: Aktualności | Nie posiada komentarzy
miksy-001

9 grudnia odbędą się tradycyjne Mikołajki w Mikołajkach. Tego dnia, prócz licznych zabaw i konkursów, planowany jest jarmark wyrobów rękodzielniczych. Zgłoszenia ciągle napływają.

W tym roku impreza odbędzie się na Hali Sportowej oraz kompleksie boisk Orlik. Będzie można wziąć udział nie tylko w licznych konkurencjach sportowych, ale także obejrzeć artystyczne występy m.in. w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Mikołajki. Pojawi się także Święty Mikołaj z podarunkami dla dzieci uczęszczających do gminnych placówek oświatowych. Słodkości znajdą się też dla innych uczestników zdecydowanych spędzić początek niedzieli na Hali Sportowej.

Jednym z najciekawszych elementów ma być Mikołajkowy Bieg Krajobrazowy o Puchar Burmistrza, którego pętla ma miejsce w Łuknajnie. W ubiegłym roku w kategorii open wystartowało ponad stu zawodników z całej Polski. Organizatorzy wydarzenia liczą, iż taka frekwencja zostanie powtórzona.

Nie będą zawiedzeni także ci, którzy interesują się sztuką ludową i rękodzielnictwem. Na specjalnie utworzonych stoiskach swoje wyroby prezentować będą rzemieślnicy zajmujący się tą gałęzią kultury. Zgłoszenia nadal są przyjmowane (na adres e-mail: klobuk@mikolajki.pl), ale już w tej chwili wiadomo, iż zobaczyć i kupić będzie można m.in. wyroby ceramiczne, rzeźby oraz ręcznie wykonywane szale i inne materiały.

Wydarzenie współfinansowane z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>